Zadzwoń i umów się. Tel 32 244 00 88

 

Opony zimowe Michelin

Opony zimowe MICHELIN zapewniają lepsze osiągi w warunkach zimowych. MICHELIN zaleca wyposażenie samochodu w komplet zimowych opon, niezbędnych do bezpiecznej i precyzyjnej jazdy. Prowadzenie samochodu wyposażonego tylko w dwie opony zimowe na osi napędowej nawet przy niskich prędkościach będzie odczuwane jako niestabilne, a pojazd może tracić sterowność.  Dla zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa sobie i pasażerom, wyposaż swój samochód w cztery opony zimowe. Dzięki temu, Twój pojazd będzie bardziej stabilny, co zagwarantuje lepszą sterowność.

Z oponami zimowymi MICHELIN, ciesz się lepszymi osiągami bez względu na warunki drogowe.

Bez względu na to czy zimy w Twojej okolicy są lekkie, czy surowe, musisz mieć pełne zaufanie do swoich opon. Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Gama zimowych opon MICHELIN jest odpowiedzią na Twoje potrzeby i zapewni Ci maksymalne bezpieczeństwo na mokrych, zaśnieżonych i oblodzonych drogach.

Doskonałe na europejskie zimy

winter tyres smallZimowe opony MICHELIN, oznaczone symbolem „trzech szczytów/płatka śniegu” zostały opracowane, aby sprawdzać się w wyjątkowych warunkach drogowych panujących zimą w Europie. Nawet gdy temperatura spada, opony MICHELIN zachowują miękkość i elastyczność. Oznacza to znaczne skrócenie drogi hamowania(1) i znakomitą przyczepność, która pozwala Ci panować nad pojazdem.

Opony zimowe zapewniają znacznie większe bezpieczeństwo i lepsze osiągi

Aby zachować elastyczność opon w niskich temperaturach, do ich produkcji stosuje się więcej kauczuku i krzemionki. W oponie MICHELIN Alpin zastosowano olej słonecznikowy, który poprawia przyczepność na mokrej, zaśnieżonej i oblodzonej nawierzchni. Wyposażając pojazd w opony przeznaczone do pracy w niskich, zimowych temperaturach zyskujesz o wiele lepsze hamowanie, trakcję i kontrolę nad pojazdem niż w przypadku stosowania opon letnich lub całorocznych w tych warunkach.

 

Dobrze wiedzieć

wintertyre
- Opony są jedynym elementem pojazdu mającym kontakt z podłożem

Obszar opony, który styka się z podłożem ma wielkość dłoni. Ponieważ opony są jedynym elementem pojazdu mającym kontakt z mokrą, zaśnieżoną lub oblodzoną nawierzchnią, wybierz najbardziej odpowiednie opony zimowe do Twojego samochodu.

- Montaż i demontaż opon

Michelin zaleca zlecanie montażu, demontażu i wyważania zimowych opon specjalistom, którzy posiadają odpowiedni sprzęt i znają właściwą technikę montażu, gwarantując Ci maksymalne bezpieczeństwo.

- „Płatek śniegu” na boku opony

Symbol płatka śniegu na boku zimowych opon MICHELIN jest wskaźnikiem zużycia bieżnika – drugim obok standardowego wskaźnika na głębokości 1,6 mm rowka bieżnika. Wskaźnik zużycia bieżnika zimowych opon znajduje się na głębokości 4 mm. w roku bieżnika. Dla Twojego bezpieczeństwa, Michelin zaleca zmianę opon, w których jest widoczny wskaźnik zużycia na głębokości 4 mm.

- Pamiętaj, jeżdżąc zimą

Wraz ze spadkiem temperatury otoczenia spada ciśnienie w oponach. Sprawdź ciśnienie w oponach, gdy temperatura zacznie spadać.

- Powoli, a odzyskasz kontrolę

Aby uniknąć buksowania kół podczas przyspieszania lub ruszania w śniegu, dodawaj gazu powoli i stopniowo.

- Hamowanie na lodzie i śniegu

Hamuj delikatnie aby uniknąć poślizgu. Jeżeli koła zaczną się blokować, zdjemij nogę z hamulca.

Lokalizacja

Gumi-Mader

ul. Obrońców Pokoju 7

41-711 Ruda Śląska

tel: +48 32 244 00 88

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

map